Projekt EBEAM se připojí k prestižní konferenci DSL2024 v Barceloně

11. 03. 2024

Projekt EBEAM se připojí k 20. Mezinárodní konferenci o difuzi v pevných látkách a kapalinách (DSL2024), která se uskuteční od 24. do 28. června v Barceloně. Profesor Mark H. Rümmeli, držitel projektu z prestižního programu ERA Chairs Horizont Evropa, se podílí na přípravě jednoho z programových bloků konference, který spojuje dvě události: speciální sekci nazvanou Mikroskopie, mikroanalýza a jejich aplikace v materiálových vědách (SS11) a ERA Chair EBEAM sympozium zaměřené na pokročilou syntézu materiálů.

 „V rámci SS11 zkoumáme rychle se rozvíjející svět mikrostrukturní analýzy, její dopad na pokročilé materiály a in situ metodologie. Sympozium ERA Chair EBEAM se paralelně zaměřuje na průkopnickou vysoce přesnou syntézu materiálů. Toto unikátní sympozium nabízí platformu pro spolupráci, inovace a zkoumání nových možností v oblasti materiálových věd a mikroskopie. Příspěvky předložené účastníky budou hodnoceny a publikovány v příslušném časopise,“ vysvětlil profesor Rümmeli.

Konference DSL je považována za významné fórum pro diskuzi o aktuálních problémech v oblasti difuze a jejích aplikací. Každý rok se zde setkává srovnatelný počet delegátů z akademické sféry a průmyslu, což umožňuje výzkumníkům a zástupcům komerčního sektoru navazovat kontakty, sdílet nápady a přispívat k překonávání výzev v oboru.

EBEAM workshop at DSL 2024 conference in Barcelona

More info